Iskierka Radości 2009/2010

* ISKIERKOWE TYGODNIE * - propozycje.

23-29.11 - PACHNĄCY TYDZIEŃ
Proponujemy, by we wszystkich szkołach, które włączą się w akcję zorganizować tzw. Pachnący Tydzień!
Przyzwyczailiśmy się zbierać różne maskotki i zabawki, których w Domach Dziecka jest prawdziwe zatrzęsienie. Dlatego proponujemy zbieranie rzeczy, które są bardzo potrzebne i szybko się zużywają.
Proponujemy, aby uczniowie przynosili do szkoły pachnące rzeczy, które później zostaną przekazane dla Domów Dziecka i dla dzieci ubogich z rodzin wielodzietnych (np. mydełka, pasty do zębów, proszki itp.) – chodzi o rzeczy, które są potrzebne do utrzymania czystości.
Jeśli, któraś ze szkół postanowi zbierać zeszyty, przybory szkolne to także proponujemy zrobić to w tym tygodniu – to też rzeczy, których potrzeba bardzo wiele i są przydatne.
Nie pozbywajmy się zatem, starych i niepotrzebnych rzeczy, ale spróbujmy dzielić się tym co mamy!!!
Zebrane „pachnące rzeczy” można przekazywać do Zespołu Szkół nr 5 w Szczecinie (tutaj zostaną rozdzielone).

30.11 - 6.12 – TYDZIEŃ GADŻETÓW ISKIERKOWYCH,

Często zastanawiamy się jak komuś pokazać, że jest dla nas ważny? Przed świętami biegamy po sklepach, żeby obdarować bliską osobę niepowtarzalnym gadżetem. Chcemy zaskoczyć, zaszokować, rozbawić. Proponujemy połączenie przyjemnego z pożytecznym. Przygotowaliśmy dla Was specjalnie galerię gadżetów iskierkowych, które idealnie nadają się na prezenty okolicznościowe.
Istnieje możliwość zamówienia iskierkowych prezentów:
długopisy, pomadki, kalendarzyki, duorexcardy, podkładki pod mysz w formie notesu, smycze.
Indywidualnie przygotujemy dla Was prezenty z Waszym zdjęciem: na kubku, puzzlach, koszulkach, poduszkach, podkładkach pod mysz oraz znaczkach typu buton.
Nabywając wymienione gadżety wspieracie naszą akcję, gdyż zysk przeznaczony jest na Iskierkę Radości.

7-13.12 – TYDZIEŃ MIŁYCH NIESPODZIANEK
Proponujemy, żeby w tym tygodniu zrobić niespodziankę przynajmniej jednej osobie
(i nie oczekiwać niczego w zamian).
Najlepiej, żeby każda szkoła znalazła jedną osobę chorą, która nie może chodzić do szkoły i przygotowała dla niej niespodziankę (np. spotkanie, występ, prezent…).

14-20.12 - SŁODKI TYDZIEŃ
Proponujemy by we wszystkich szkołach zorganizować tzw. Słodki Tydzień! Podczas tych dni, klasy, które się zgłoszą, pieką ciasto i sprzedają je w szkole. Dochód przekazujemy do kasy zbiórek pieniężnych. Na koniec Słodkiego Tygodnia można urządzić np. licytację upieczonego tortu.

21-27.12 – TYDZIEŃ DIALOGU (RODZINNEGO)

Coraz rzadziej młodzież rozmawia ze swoimi rodzicami. Każdy idzie do swojego pokoju, siedzimy przed telewizorem, mijamy się w drzwiach domu. Chyba każdy zna standardowe pytanie rodziców „Jak tam w szkole?” i jeszcze bardziej standardową odpowiedź „dobrze”. Słowa, które dają pozory rozmowy, nie sięgają do wnętrza, są  złudzeniem zainteresowania…
Dlatego proponujemy, żeby odbył się tydzień dialogu rodzinnego. Polegać on będzie na rozmowie z najbliższymi. Dzięki temu tygodniowi możemy dowiedzieć się więcej o naszych rodzicach. Warto wypytać tatę o dawne miłości. Warto zapytać mamę jak to było, gdy była w waszym wieku? O czym wtedy marzyła? Czy rozmawialiście kiedyś z mamą na temat tego jak poznała tatę, bądź jak wyglądały Twoje pierwsze dni?
Wykorzystajcie ten czas dobrze. Najciekawsze relacje zamieścimy na naszej stronie.

28.12-3.01 – TYDZIEŃ UŚMIECHU

Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań i radości. Chcielibyśmy zatrzymać czas, aby atmosfera miłości i życzliwości trwała.
Dzisiaj większość ludzi próbuje uwiecznić to na zdjęciach. Dlatego proponujemy Wam udział w konkursie „Zatrzymaj Uśmiech”. Należy zrobić zdjęcie uśmiechniętej osobie. Dopuszczamy także zdjęcia uśmiechniętych „pupili” – zwierzaków.
Wymagania konkursowe:
1.    w konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studenci,
2.    każdy uczestnik konkursu może przesłać maksymalnie 3 fotografie,
3.    fotografia musi być zrobiona samodzielnie (należy wypełnić oświadczenie),
4.    ujęcie w planie bliskim (półzbliżenie), zbliżenie lub duże zbliżenie,
5.    rozdzielczość min. 10 megapikseli,
6.    zdjęcia należy wysłać mailem na adres plomienradosci@gmail.com do dnia 10.01.2010,
W nagrodę, najlepsze zdjęcia znajdą się na kalendarzykach na rok 2011.

4-10.01 – TYDZIEŃ POMOCY (STARSZYM I SAMOTNYM)
Niezapomnianą „Iskierką Radości” będzie na pewno działanie, które Wam proponujemy. Chcemy, aby uczniowie wyszli do innych ludzi z pomocną dłonią oraz z uśmiechem.
Każda szkoła może odszukać w sąsiedztwie ludzi, którzy potrzebują pomocy (proponujemy odnalezienie domu opieki, szpitala, hospicjum… lub osób samotnych). Szczególnie w tym tygodniu moglibyście pójść tam i zaproponować swoją gotowość pomocy. Może uda się porozmawiać z tymi osobami, posiedzieć i posłuchać, lub po prostu być obok.
Spróbujcie – Ci ludzie bardzo potrzebują drugiego człowieka, który poświęci im czas. Rozejrzyjcie się wokół siebie, takich ludzi jest bardzo wiele…
Gdybyście mieli problem z odnalezieniem takich osób, poproście o pomoc rodziców, dziadków a nawet księdza w parafii.

11-17.01 - TYDZIEŃ PRZYJAŹNI
Każdy człowiek potrzebuje innej osoby do tego, by móc dzielić się radościami i smutkami. Tydzień przyjaźni jest po to, żeby zdać sobie sprawę, że mamy takich ludzi wokół siebie. Może warto pewne relacje nazywać… np. przyjaźnią.
Dlatego proponujemy, wspólne przyjacielskie zdjęcia, które będzie można ofiarować przyjaciołom.
Dziesięć pierwszych szkół, które zgłoszą się do nas, będą mogły wybrać dzień, w którym przyjedzie do Was fotograf, zrobi Wam zdjęcie i od razu wydrukuje je, abyście mogli ofiarować swoją podobiznę (lub grupy osób). Koszt jednego zdjęcia 4 zł.
Decyduje kolejność zgłoszeń szkół – plomienradosci@gmail.co

powrót

facebook